مجله اینترنتی همه در یک

رسانه تخصصی اینترنتی همه در یک

اردوغان: می‌خواهم مثل گذشته با بشار اسد دوست باشیم

۱ دقیقه خوانده شده

تبلیغات بنری

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه از آمادگی کشورش برای برقراری روابط دوستانه با دولت بشار اسد در سوریه خبر داد.

به گزارش عصر ایران، اردوغان در بازگشت از سفر خود به آلمان (به همراه خانواده برای تماشای بازی هلند-ترکیه به آنجا رفته بود) در پاسخ به سوالات خبرنگاران در هواپیما گفت: انجام می دهیم. دعوت ما (به اسد) با این کار ما می خواهیم روابط بین ترکیه و سوریه را به همان نقطه ای که قبلاً بود بازگردانیم.

وی افزود: ما می خواهیم روابط ترکیه و سوریه را به همان نقطه ای که در گذشته بود برگردانیم.

اردوغان گفت: در حال حاضر بیش از 3 میلیون پناهنده از سوریه در کشور ما هستند که به محض اینکه بشار اسد گامی در جهت بهبود روابط با ترکیه بردارد، این رویکرد را به او نشان خواهیم داد.

اردوغان: می‌خواهم مثل قبل با بشار اسد دوست باشم

رئیس جمهور ترکیه افزود: دیروز به دلیل اینکه ما دشمن سوریه نبودیم با اسد دیدار خانوادگی داشتیم و به دعوت خود عمل می کنیم و امیدوارم از طریق این دعوت بتوانیم روابط ترکیه و سوریه را به همان نقطه برگردانیم. ” مانند قبل، دعوت ما ممکن است در هر زمانی پذیرفته شود. آقای پوتین رویکردی برای برگزاری نشست در ترکیه دارد. ما همه جا از میانجی گری صحبت می کنیم، اما چرا با همسایگان خود صحبت نمی کنیم؟

لازم به ذکر است که دولت ترکیه در سال 2011 به محض شروع ناآرامی های داخلی در سوریه، علیرغم داشتن رابطه نزدیکتر با سوریه، تغییری 180 درجه ای در سیاست خود در قبال مخالفان داخلی بشار اسد ایجاد کرد و خواستار سرنگونی فوری رژیم بشار اسد شد. بشار اسد. از قدرت.

دولت آنکارا متعاقباً تمامی روابط سیاسی، دیپلماتیک و اقتصادی با سوریه را قطع کرد، میزبان صدها تن از مخالفان سوری بود و نقش اصلی را در تأمین تجهیزات نظامی مخالفان مسلح سوری (معروف به ارتش آزاد سوریه) ایفا کرد.

در سال های گذشته بسیاری از مخالفان داخلی اردوغان سیاست دولت او در قبال جنگ داخلی سوریه را اشتباه دانسته و تاکید کردند که اگر دولت آنکارا برای دامن زدن به جنگ داخلی سوریه ایستادگی نمی کرد و اصرار بر برکناری بشار اسد از سوریه نداشت. اکنون ترکیه با بحرانی مواجه است که از آن رنج نبرده است، مانند حضور میلیون ها پناهجوی سوری در شهرهای ترکیه.

تبلیغات بنری

fararu به نقل از همه در یک

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *