مجله اینترنتی همه در یک

رسانه تخصصی اینترنتی همه در یک

برای صد ساله شدن لازم نیست لاغر بمانید!

۱ دقیقه خوانده شده

تبلیغات بنری

بعدی- کارشناسان بهداشت در چین دریافته اند که سیگار نکشیدن، ورزش کردن و پیروی از رژیم غذایی متنوع مهم ترین عوامل برای زندگی تا 100 سالگی است. آنها نشان دادند که تحصیلات و وضعیت تأهل در مراحل بعدی زندگی با طول عمر تفاوت معناداری ندارد. افرادی که در مناطق شهری زندگی می کنند نیز شانس رسیدن به سن 100 سالگی را با افراد ساکن در روستاها دارند. همچنین، شاخص توده بدنی (BMI) بالاتر در سال‌های پس از وسط ممکن است به فرد کمک کند حتی اگر سال‌های جوانی خود را با کاهش وزن سپری کند، عمر طولانی‌تری داشته باشد.

بر اساس آنچه دیلی میل به نقل از همه در یک گفته است. مسن ترین فرد زنده ماریا براناس از اسپانیا است که 117 سال سن دارد. پیرترین مرد جهان جان تینیس وود بریتانیایی است که در 26 آگوست تولد 112 سالگی خود را جشن می گیرد. او پیش از این عمر طولانی خود را به خوردن ماهی برای شام هر جمعه شب نسبت داده بود.

محققان دانشگاه فودان در شانگهای می گویند یافته های آنها اهمیت پیروی از یک سبک زندگی سالم را حتی در سنین بسیار بالا نشان می دهد و تاکید می کنند که هنوز برای بهبود دیر نیست. آنها خاطرنشان می کنند که استراتژی های بهبود سبک زندگی باید به طور خاص برای افراد مسن طراحی شود و مزایای زندگی سالم باید برای افراد در هر سنی ترویج شود. محققان داده های دقیق 5222 فرد 80 ساله و بالاتر را مورد مطالعه قرار دادند. از این تعداد 1454 نفر به 100 سال سن رسیدند.

به هر آزمودنی «نمره سبک زندگی سالم» (HLS) از 0 تا 10 بر اساس عادات سیگار کشیدن و ورزش گزارش شده توسط خود، و همچنین تنوع رژیم غذایی و BMI داده شد. BMI یک فرد را می توان با تقسیم وزن بر حسب کیلوگرم بر مجذور قد بر حسب متر محاسبه کرد. این مقیاس می تواند تخمین تقریبی از اضافه وزن یا کمبود وزن یک فرد ارائه دهد.

این مطالعه که نتایج آن در مجله Jama Network Open منتشر شد، نشان می‌دهد افرادی که سبک زندگی سالم بالاتری را کسب کرده‌اند، به طور قابل‌توجهی بیشتر به سن 100 سالگی می‌رسند.

افرادی که هرگز سیگار نکشیده اند، به طور منظم ورزش می کنند و از یک رژیم غذایی متعادل پیروی می کنند، بیشترین شانس رسیدن به 100 سالگی را دارند. محققان در آن مطالعه نوشتند: “BMI بالا ممکن است نقش محافظتی در کاهش خطر مرگ در افراد مسن داشته باشد.”

این یک سؤال مهم را در مورد اینکه آیا ارزیابی رفتارهای سبک زندگی سالم باید برای گروه‌های سنی مختلف تنظیم شود، ایجاد می‌کند. به طور خاص، BMI برای افراد مسن ممکن است بازتابی از سوء تغذیه بالقوه و سایر شرایط مزمن باشد تا نشانگر سبک زندگی.

تبلیغات بنری

fararu به نقل از همه در یک

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *