مجله اینترنتی همه در یک

رسانه تخصصی اینترنتی همه در یک

بسکتبالیست نوجوان با ۲ متر و ۱۳ سانتی متر بلندقد‌ترین زن جهان

۱ دقیقه خوانده شده

تبلیغات بنری

بعدی- ژانگ زییو 17 ساله برای اولین بار در تورنمنت این هفته برای دراگونز بازی کرد و در مقایسه با هموطنش، ستاره سابق هیوستون راکتس، لقب “زن یائو مینگ” را به او دادند. ژانگ در شبکه های اجتماعی نیز مورد توجه قرار گرفته است. این دختر 17 ساله چینی با نظرات متفاوتی از سوی کاربران شبکه های اجتماعی در توییتر مواجه شد. یکی از کاربران نوشته است: «آیا پیدا کردن لباس مناسب سخت است؟» کاربر دیگری نوشت: آیا به رشد خود ادامه خواهد داد؟

یک بسکتبالیست نوجوان با قد 2 متر و 13 سانتی متر قد بلندترین زن جهان

به گزارش دیلی میل، ژانگ بسکتبالیست چینی در مسابقات جام ملت های آسیا دختران زیر 18 سال محبوبیت زیادی کسب کرد. او در بازی 109-50 چین مقابل اندونزی بازی کرد. او در 13 دقیقه 19 امتیاز باورنکردنی به همراه 7 ریباند، دو پاس منجر به گل، دو توپ ربایی و سه بلاک* به دست آورد.

یک بسکتبالیست نوجوان با قد 2 متر و 13 سانتی متر قد بلندترین زن جهان

تسلط او با کسب 36 امتیاز در پیروزی 90-68 مقابل نیوزلند در روز سه شنبه ادامه یافت. ژانگ اهل استان شاندونگ است و پدر و مادرش بسکتبالیست های حرفه ای بودند. بر اساس اطلاعات منتشر شده در شبکه های اجتماعی چین، قد ژانگ در کلاس اول یک متر و 55 سانتی متر بوده است. در کلاس ششم قد او به قد باورنکردنی یک متر و هشتاد و هفت سانتی متر رسید. ژانگ ممکن است به زودی در اتحادیه ملی بسکتبال زنان (WNBA)، یک لیگ حرفه ای بسکتبال زنان در آمریکای شمالی که میانگین قد یک بازیکن در آن 2 متر است، به یک بازیکن مورد علاقه تبدیل شود. ژانگ موتور محرکه چین بود و در سه بازی اول خود 19، 36 و 44 گل به ثمر رساند. ژانگ قبلاً در سال 2021 در مسابقات لیگ ملی بسکتبال زیر 15 سال چین مورد توجه قرار گرفت. ژانگ اصرار دارد که داشتن مزیت قد تنها عامل برتری او در مسابقات نبوده است. او در مصاحبه ای گفت که هنوز در حال یادگیری تکنیک های مختلف بسکتبال است. ژانگ “چند چیزهایی وجود دارد که نمی توانیم کنترل کنیم. من آن را هدیه ای برای خودم می دانم. می توانم به راحتی به سبد برسم. اما بسکتبال قطعاً فراتر از این است. من باید چیزهای زیادی یاد بگیرم. دارم آن را یاد می گیرم.” گفت.

یک بسکتبالیست نوجوان با قد 2 متر و 13 سانتی متر قد بلندترین زن جهان

روز چهارشنبه، ژانگ بهترین عملکرد خود را در این مسابقات با 44 امتیاز، 14 ریباند و 5 پاس منجر به گل در پیروزی 87-81 مقابل ژاپن داشت.

* در هر پرتاب باید زاویه توپ را در نظر گرفت زیرا اگر زاویه پرتاب کم باشد یا پرتاب در زمان نامناسبی انجام شود توپ مسدود می شود. در بیشتر مواقع بهترین زاویه برای پرتاب توپ 45 درجه است.

تبلیغات بنری

fararu به نقل از همه در یک

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *