مجله اینترنتی همه در یک

رسانه تخصصی اینترنتی همه در یک

تغییر رنگ این قورباغه حیرت انگیز است

۱ دقیقه خوانده شده

تبلیغات بنری

برای اولین بار در جهان، یک دوزیست رنگ سبز معمول خود را به آبی روشن تغییر داد. این اتفاق دانشمندان را گیج کرده و بعید است که دوباره شاهد چنین پدیده ای باشند.

به گزارش ایسنا، جودی رولی، متصدی زیست شناسی حفاظت از دوزیستان و خزندگان در موزه استرالیا، می گوید: بسیار نادر است که یک قورباغه سبز رنگدانه زرد پوست خود را از دست بدهد که باعث تبدیل شدن آن به قورباغه می شود به طور کامل یا بیشتر به یک قورباغه تبدیل می شود.

قورباغه ای با پوست آبی دلاور (Litoria splendida) اواخر روز توسط بوم شناس میدانی جیک پارکر در پناهگاه حیات وحش رودخانه Charnley-Arzine در دورافتاده شمال غربی استرالیا، جایی که دوزیست بزرگ سبز رنگ معمولا مشاهده می شود، مشاهده شد.

این قورباغه با تغییر رنگ خود دانشمندان را شگفت زده کرد

جیک پارکر، بوم‌شناس میدانی می‌گوید: «وقتی برای اولین بار آن را دیدیم، بعد از تاریکی هوا بود، و ما روی نیمکتی در کارگاهی نزدیک مرکز تحقیقاتی خود نشسته بودیم. خیلی هیجان انگیز بود. قورباغه‌های درختی دلاور منظره‌ای جذاب هستند، اما دیدن قورباغه‌های آبی تجربه‌ای است که یک بار در طول زندگی می‌گذرد.

رنگ آبی روشن از طریق انتخاب نیست، بلکه یک جهش ژنتیکی بسیار نادر است که از رنگدانه های زرد جلوگیری می کند. برای قورباغه درختی تا 12 سانتی متر، استتار برای جلوگیری از شکار بسیار مهم است، بنابراین این باید یک نقص تکاملی باشد.

با این حال، دانشمندان بر این باورند که قورباغه چندین سال سن دارد، به این معنی که با وجود حضور آشکار شکارچیان توانسته زنده بماند.

این قورباغه با تغییر رنگ خود دانشمندان را شگفت زده کرد

این قورباغه آبی می تواند با نمایش ترکیبات سمی روی پوستش مانند قورباغه های سمی دارت که دارای سیستم دفاعی بصری است که به رنگ هشدار دهنده معروف است، به عنوان هشداری برای شکارچیان عمل کند.

پارکر می گوید: “قورباغه درختی دلاور یکی از بومیان شمال غربی است که ما مرتباً در اینجا با آن روبرو می شویم.” در هیچ جای دیگری یافت نشد.

تبلیغات بنری

fararu به نقل از همه در یک

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *