مجله اینترنتی همه در یک

رسانه تخصصی اینترنتی همه در یک

داستان کشف 1000 گنج باستانی در اعماق دریا

۱ دقیقه خوانده شده

تبلیغات بنری

اداره میراث فرهنگی ملی چین اعلام کرد که پس از یک سال تحقیق و پژوهش بر روی دو کشتی کشف شده در سال 2022 در عمق حدود 1500 متری زیر آب در نزدیکی شیب قاره شمال غربی دریای چین جنوبی، حدود 1000 قطعه گنج پیدا شد. محققان از یک کشتی به نام «جنگجوی دریای عمیق» برای کشف این دو کشتی استفاده کردند.

به گزارش النا، تیم دانشمندان از لاشه اولین کشتی 890 اثر باستانی از جمله سکه های مسی، چینی و سفال کشف کردند. کشتی دوم 38 اثر از جمله چوب، نوعی صدف و شاخ گوزن به همراه داشت. اداره ملی میراث فرهنگی عکس‌هایی از گنج کشف‌شده و همچنین عکس‌هایی از یک شناور در حال بازیابی آثار باستانی از کف اقیانوس با یک پنجه روباتیک منتشر کرد.

اگرچه کشتی‌های غرق‌شده و گنجینه‌هایی که با خود حمل می‌کنند ارزش فرهنگی آشکاری دارند، اما جاه‌طلبی‌های سیاسی چین را در مورد ادعاهای ارضی این کشور در منطقه تقویت می‌کنند. بر اساس سیاست نه خط، پکن مدعی حاکمیت بر بیشتر دریای چین جنوبی است و با حضور تاریخی خود در این منطقه سعی کرده از این ادعاها استفاده کند. در سال 2016، یک دادگاه بین المللی حکم داد که عناصر کلیدی ادعاهای چین در دریای چین جنوبی غیرقانونی است، اما پکن می گوید که این حکم را به رسمیت نمی شناسد.

(عکس) 1000 گنجینه باستانی در عمق 1500 متری دریا کشف شد

پنج کشور دیگر از جمله تایوان، ویتنام، فیلیپین، برونئی و مالزی نیز مدعی بخشی از دریا هستند. بنابراین ریسک این ادعا زیاد است. دریای چین جنوبی سالانه هزاران میلیارد دلار تجارت دارد و مقدار زیادی نفت در زیر بستر دریا وجود دارد. و اکنون نیز گنجینه ای از کشتی های غرق شده وجود دارد که چین از آنها برای پیشبرد ادعاهای خود استفاده می کند.

گوان کیانگ، معاون این سازمان گفت: «این کشف پیشرفت اجداد چینی را نشان می‌دهد که به دریای چین جنوبی سفر کرده‌اند و دو کشتی غرق شده به عنوان شاهدان مهمی برای تبادلات تجاری و فرهنگی در امتداد جاده ابریشم دریایی باستانی هستند.»

به گفته موزه هنر متروپولیتن، سلسله مینگ چین که از سال 1368 تا 1644 ادامه یافت، دوره بازسازی و گسترش فرهنگی در چین بود. در این دوره، مناظر وسیع و آثار هنری با گل ها و پرندگان به عنوان تصاویری که سلسله جدید را شکوه می بخشید و نیکی، فضیلت و عظمت آن را به نمایش می گذاشت، مورد توجه قرار گرفت.

خبر غرق شدن کشتی تنها چند هفته پس از آن منتشر شد که یک زیردریایی معروف نیروی دریایی آمریکا که در طول جنگ جهانی دوم غرق شد، در عمق 900 متری زیر آب در دریای چین جنوبی در سواحل فیلیپین پیدا شد.

تبلیغات بنری

fararu به نقل از همه در یک

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *