مجله اینترنتی همه در یک

رسانه تخصصی اینترنتی همه در یک

سرنوشت بازیگران سریال «در پناه تو»: از شهرت تا مرگ، زندان و خانه نشینی

۱ دقیقه خوانده شده

تبلیغات بنری

در اواسط دهه هفتاد سریالی که تا به حال ندیده بودیم از تلویزیون پخش شد. سریال «دربانا دو» ساخته حمید اسمحله با حضور بازیگران جوانی بود که جز حسن گوهرشی آنها را نمی شناختیم. داستان عاشقانه ای هم داشت و طبیعی بود که با چنین فضایی سروصدا به پا کند و جوانان زیادی را به تماشای آن بکشاند.

به گزارش عصر ایران، این سریال حول محور مریم دختر جوانی می گذرد که دوست دانشگاهی اش به نام محمد قصد دارد از او خواستگاری کند اما در همان زمان دوست محمد به نام رامین از او می خواهد که مریم را به او معرفی کند. و این آغاز ماجراهای طولانی بود. این سریال در زمان پخش خود با مشکلات مختلفی مواجه شد.

از جمله تقریبا حذف بازیگر و تغییر داستان. اما به هر حال این آغاز راه جدیدی برای بازیگران جوان او بود که هر کدام در طول سال های مردن و خانه نشینی سرنوشت متفاوتی داشتند.

به مناسبت اکران فیلم زنانی که با گرگ ها رقصیدند با بازی لیا زنگنه نگاهی می اندازیم به سرنوشت بازیگران جوان بانا تا:

سرنوشت بازیگران سریال
لیا زنگنه

اولین بازی لیا زنگنه در این سریال در پناه تو بود. او در این سریال نقش مریم را بازی کرد. یک دختر جوان مغرور سرسختانه با پسری که مریم را دوست دارد با ازدواجی بدبخت موافقت می کند و در عین حال از او به عنوان یک دوست خواستگاری می کند. سبک گفتار و حتی سبک چادر پوشی او در آن زمان مورد تقلید بسیاری قرار گرفت و این نشان دهنده میزان بینش و نفوذ اوست.

او یک سال بعد از این سریال در فیلم رعد مینا به کارگردانی عباس رفیعی بازی کرد و در سال ۱۳۵۶ در سریال درقلب رجال یکی دیگر از سریال های پرمخاطب حمید امیلی به ایفای نقش پرداخت. پس از آن در فیلم ها و سریال های زیادی ظاهر شد و با کارگردانان مشهوری همکاری کرد.

از حمله با حسن فتحی در مدار صفر درجه، با داریوش فرهنگ در تکیه بر باد، با کوروش آلفند در مظاهم و با مسعود کیمیایی در جنایت. آخرین سریال «زنگنا عشق کوفی» ساخته حسن آخوندپور بود که سال گذشته پخش شد و اکنون فیلم «زنان با گرگ ها دویدند» در حال اکران است.

سرنوشت بازیگران سریال

حسن گوهرشی

او قبل از در بنه تو با چهره و ظاهری متفاوت در فیلم ملاقات با کوروش آلفند کار کرد و سپس در فیلم مسعود کیمیایی ظاهر شد. اما اشتباه نیست اگر بگوییم این محافظت شماست که او را معروف و محبوب کرده است. او دوباره تجربه همکاری با کیمیایی را در فیلم سلطان در سال 1354 به دست آورد.

بعداً در سال 1977 در سریال محبوب دیگری ظاهر شد. «دوران جوانی» اصغر توسلی که در آن زمان بسیار محبوب بود. یکی از سریال های بسیار معروف او یک فرشتی است که یک سریال رمضانی با موضوعی غیرواقعی است. گوهرشی خیلی زود در سن 48 سالگی درگذشت.

سرنوشت بازیگران سریال

رامین برکامی

نقش منفی رامین در سریال در بنا تو یکی از حریص ترین نقش های منفی سریال های ایرانی بود. پسری دست و پا چلفتی و بداخلاق که حتی نمی تواند از دختر مورد نظرش خواستگاری کند. پس از ازدواج با او به توصیه مادرش از او طلاق گرفت. رامین برکامی پیش از این سریال در ضیافت مسعود کیمیایی نقش آفرینی کرده بود که ناگهان در پناه او را تبدیل به چهره ای محبوب کرد.

او پس از این سریال در فیلم اعتراض باز به کارگردانی مسعود کیمیایی نیز بازی کرد و در فیلم مهمان مامان به کارگردانی داریوش مهرجویی نقش بسیار کوتاهی به عنوان کارگر ساختمانی داشت. او در سال 1366 در فیلم اخراجی ها ایفای نقش کرد اما پس از آن به یکباره دچار مشکلات حقوقی جدی (زندان) شد و سال ها خانه نشین شد تا اینکه در سال 1375 در فیلم کروکودیل ایفای نقش کرد. بعدها بیشتر فعالیت هایش به سمت تئاتر بود و نمایش های زیادی را اجرا کرد.

سرنوشت بازیگران سریال

پارسا پیروزفر

پارسا پیروسفر قبلاً تحت حفاظت شما حذف شده است. او قرار بود در این سریال نقش مهمی داشته باشد و نقش خواستگار دیگر مریم را بازی کند، اما تقریبا به طور کامل کنار گذاشته شد و فقط ظاهر کوتاهی داشت. تنها دلیلش جذابیت چهره اش بود.

اما پارسا پیروزفر راه درازی را طی کرده تا به بازیگری تبدیل شود که همزمان یک فیلم پرفروش را روی پرده سینما و یک سریال را در شبکه تلویزیونی خانگی عرضه می کند. البته او خیلی پرکار نیست و در این سال ها خیلی کمتر از یک بازیگر با چهره و محبوبیتش کار کرده است.

بخش مهمی از فعالیت او بر روی تئاتر متمرکز است و از جمله فعالیت های او در تئاتر می توان به نمایش هایی چون میشین، گلنگری گلن راس و ماتریوشکا اشاره کرد که چندین بار در ایران و خارج از کشور اجرا شده است.

تبلیغات بنری

fararu به نقل از همه در یک

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *