مجله اینترنتی همه در یک

رسانه تخصصی اینترنتی همه در یک

طالبان پرچم‌های عزای حسینی را در کابل پایین کشید

۱ دقیقه خوانده شده

تبلیغات بنری

شماری از باشندگان غرب کابل گزارش دادند که نیروهای طالبان از شب گذشته پرچم های عزاداری امام حسین (علیه السلام)، دروازه های سیاه پوشیده شده و شیرهای آب خوری در برخی نقاط جاده دشت برشی جمع آوری کرده اند.

به گزارش همه در یک، مقامات امنیتی ولایت کابل در گفتگو با خبرگزاری آوا این موضوع را تایید کرده و گفته اند که این کار تحت تایید کمیته فرهنگی متشکل از نمایندگان وزارت اطلاعات و فرهنگ و رهبری انجام شده است. از نیروهای مسلح. امر به معروف و نهی از منکر و علمای شیعه.

از ولایت هرات گزارش هایی مبنی بر جمع آوری بیرق های عزاداری برای امام حسین (علیه السلام) توسط منابع مردمی دریافت شد.

مولوی شمس الله حماد فرمانده حوزه سیزدهم امنیتی پولیس غرب کابل روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار آوا گفت که جمع آوری چند میله و دروازه های سیاه پوش شده و پرچم حسینی بر اساس توافق کمیته فرهنگی و این کمیته انجام می شود. متشکل از نمایندگان وزارت اطلاعات و فرهنگ، از نظر علمای شیعه حرام است.

فرمانده منطقه 13 انتظامی پلیس امنیت گفت: در این تفاهم نامه مقرر شده است که اگر فردی فاحشه خانه تاسیس کند به امام جماعت مسجد و نماینده شهرداری در هر محله اطلاع داده شود و به طور مشخص گفته می شود که اگر باعث شود. ایجاد مزاحمت برای مردم و در جاهایی که راه عمومی وجود دارد آن را ایجاد نکنید و باید در کنار مسجد ساخته شود و زیر نظر امام جماعت مسجد باشد.

وی افزود: مسئولیت الحسینی السقاخانه بر عهده وزارت رفاه و پیشگیری از آبادانی است.

مولوی حماد ضمن تایید خبر جمع آوری سقاخانه ها و پرچم های حسینی از جاده دشت برشی توسط کارمندان وزارت امور عمومی و پیشگیری از معاونت، مدعی شد که شب گذشته برخی از سقاخانه ها بر اساس توافق کمیته علمای شیعه و … هیئت امنای مساجد وزارت امور عامه جمع آوری شد.

وی افزود: نصب پرچم های حسینی در مساجد و مساجد هیچ ایرادی ندارد.

این مقام امنیتی وزارت داخله طالبان در غرب کابل در مورد دلیل پرچم های عزاداری امام حسین (علیه السلام) چیزی ذکر نکرده است.

اما محمد (نام مستعار)، یکی از بنیانگذاران بار در منطقه قلای مهتاب دشت برشی قلعه، به خبرنگار آوا گفت که نیروهای طالبان متشکل از عمرو بن معروف، مسئول شهرداری و نظم عمومی در وزارت کشور دیشب بار خود را جمع کرده و پرچم های حسینی را برداشتند.

وی از مقامات طالبان خواست تا در تصمیم خود برای جلوگیری از نصب پرچم های حسینی و برپایی سقاخانه ها تجدید نظر کنند.

از سوی دیگر سید مهدی که در جاده دشت برشی خودرو می فروشد به خبرنگار آوا گفت: کارکنان وزارت امر به معروف و نهی از منکر صبح امروز نامه ای را با امضای علمای شیعه به آنها نشان دادند و خواستار پایین آوردن پرچم های حسینی شدند.

وی می افزاید که کارمندان وزارت امور عمومی به معروف گفته اند که اگر پرچم های حسینی پایین نیامد، نمایشگاه خودروی شما را تعطیل می کنیم.

علی رضا باشنده دشت برشی در گفت و گو با خبرنگار آوا گفت که شب گذشته نیروهای طالبان پرچم های عزاداری امام حسین (علیه السلام) را پایین آورده و پرچم امارت اسلامی را به جای آن نصب کردند.

ایشان می فرمایند برای ایشان سوال است: اگر نصب پرچم امام حسین (علیه السلام) در کوچه و خیابان مخل نظم عمومی است، چگونه نصب پرچم های دیگر مخل نظم عمومی نیست؟

در همین حال، خالد زدران، سخنگوی فرماندهی امنیتی کابل در گفت و گو با آوا می گوید که در ایام محرم و عاشورا کمیته های امنیتی و فرهنگی با حضور برخی از نمایندگان وزارتخانه های امارت اسلامی تشکیل شد.

وی گفت: نمایندگان شیعه نیز در این دو کمیته حضور دارند و کار کمیته ها با هماهنگی و رایزنی بین آنها پیش می رود و تمامی تصمیمات این هیئت ها با هماهنگی علمای شیعه اتخاذ می شود.

همزمان، منابع عمومی گزارش هایی از ولایت و شهر هرات در مورد جمع آوری پرچم های عزای امام حسین (علیه السلام) منتشر کردند.

طالبان پرچم های عزای حسینی را در کابل پایین کشیدند

طالبان پرچم های عزای حسینی را در کابل پایین کشیدند

طالبان پرچم های عزای حسینی را در کابل پایین کشیدند

تبلیغات بنری

fararu به نقل از همه در یک

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *