مجله اینترنتی همه در یک

رسانه تخصصی اینترنتی همه در یک

نشست اضطراری شورای امنیت درباره حادثه بیمارستان کودکان کی‌یف

۱ دقیقه خوانده شده

تبلیغات بنری

فرهان عزیز حق، سخنگوی سازمان ملل متحد اعلام کرد که شورای امنیت امروز به درخواست ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین در خصوص حمله منتسب به روسیه به بیمارستان کودکان در کیف، جلسه اضطراری برگزار می کند.

به گزارش مهر و به گفته فرحان حق، این دیدار قرار است عصر امروز برگزار شود. زلنسکی مدعی است که در حمله موشکی روسیه به کیف و چند شهر دیگر اوکراین، 38 غیرنظامی کشته و 190 غیرنظامی زخمی شدند.

در پاسخ به ادعای زلنسکی، سازمان ملل متحد مدعی شد که “احتمال زیادی وجود دارد که بیمارستان کیف هدف حمله مستقیم موشکی روسیه قرار گرفته باشد.”

دانیل بل، رئیس دفتر دیده بان حقوق بشر سازمان ملل متحد در اوکراین، ادعاهای زلنسکی را تکرار کرد که این حمله یکی از “حملات وحشتناک از زمان آغاز جنگ همه جانبه روسیه علیه اوکراین” بوده است.

اما دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین امروز تایید کرد که روسیه هرگز به زیرساخت های غیرنظامی حمله نمی کند و این حادثه به دلیل سقوط یک موشک ضد موشک اوکراینی بر روی ساختمان بیمارستان رخ داده است.

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه نیز با رد قویاً ادعاهای کی یف اعلام کرد که موشک «ناسامز» ساخت آمریکا که غرب در اختیار اوکراین قرار داده است، به این بیمارستان اصابت کرده است.

جلسه شورای امنیت اضطراری در مورد حادثه در بیمارستان کودکان در کیف

تبلیغات بنری

fararu به نقل از همه در یک

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *