مجله اینترنتی همه در یک

رسانه تخصصی اینترنتی همه در یک

هند غرب را ناامید کرد؛ مودی در آغوش پوتین

۱ دقیقه خوانده شده

تبلیغات بنری

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین روز دوشنبه از سفر همتای هندی خود به مسکو انتقاد کرد و آن را “ناامیدی بزرگ و ضربه ای ویرانگر به تلاش های صلح” خواند. این پرواز در همان روزی رخ داد که اوکراین مدعی شد روسیه با موشک به بیمارستان کودکان در کیف اصابت کرده است.

به گزارش سی ان ان، نارندرا مودی، نخست وزیر هند، روز دوشنبه با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در اقامتگاهش در نووآگاروو در خارج از مسکو دیدار کرد. در همین حال، موشک های روسیه در یک حمله صبحگاهی در ساعات اوج بار به شهرهای اوکراین اصابت کرد و حداقل 38 کشته بر جای گذاشت. به گفته منابع اوکراینی، 190 نفر دیگر زخمی شده اند.

مودی در آغوش پوتین

سفر دو روزه مودی اولین سفر او به روسیه از زمانی است که پوتین نزدیک به دو سال و نیم پیش حمله همه جانبه خود به اوکراین را آغاز کرد. عکس‌ها و ویدئوهایی که روز دوشنبه منتشر شد، نشان می‌دهد که این دو رهبر قبل از سوار شدن به یک ماشین برقی در حال بغل کردن و گفتگو با چای در اطراف هستند.

زلنسکی روز دوشنبه با اشاره به این حمله مرگبار گفت: «این یک ناامیدی بزرگ و یک ضربه ویرانگر به تلاش‌های صلح است که ببینیم رهبر بزرگترین دموکراسی جهان در این روز در مسکو پوتین را در آغوش گرفته است». مودی روز سه شنبه هنگام صحبت با مهاجران هندی در مسکو به این حملات اشاره نکرد. اما او روابط دو کشور را ستود. مودی همچنین از افتتاح دو کنسولگری جدید در شهرهای یکاترینبورگ و کازان روسیه “برای تسهیل سفر و تجارت” خبر داد.

مودی گفت: مهم نیست که دمای هوا در روسیه منفی باشد، دوستی روسیه و هند همیشه مثبت بوده است. این یک رابطه مبتنی بر اعتماد و احترام متقابل است، اما این دیدار در زمانی انجام شد که روسیه پایتخت کشور و شهرهای آن مانند دنیپرو، کریوریا، اسلویانسک و کراماتورسک را با بمباران‌های گسترده هدف قرار داد سرویس اورژانس دولتی اوکراین روز سه شنبه اعلام کرد که در حمله به بیمارستان اوخمتدت در کی یف، دو نفر کشته و دست کم 16 نفر زخمی شدند این بزرگترین مرکز پزشکی کودکان در اوکراین است و برای مراقبت از برخی از بیماران از سراسر کشور حیاتی است.

مودی در آغوش پوتین

کلیپ‌های ویدیویی از صحنه نشان می‌دهد که داوطلبان با پلیس و سرویس‌های امنیتی کار می‌کنند تا در میان آوارها حفاری کنند و هر کسی را که هنوز زنده است نجات دهند. از ظهر سه شنبه، دود همچنان از بیمارستان بلند می شد.

عملیات جستجو و نجات برای افرادی که احتمالاً زیر آوار گیر کرده بودند تا اواخر روز سه شنبه ادامه داشت. در این زمینه و در نزدیکی پایتخت روسیه، مودی از پوتین به خاطر میزبانی از وی در اقامتگاهش در کشورش تشکر کرد و در پستی در روز دوشنبه در وب‌سایت X گفت: «من نیز مشتاقانه منتظر مذاکرات فردا هستم که مطمئناً به این موضوع کمک خواهد کرد. تقویت دوستی بین دو کشور.» هند و روسیه.» این بود

این دیدار با وجود وابستگی عمیق روسیه به چین، نشان دهنده نزدیکی دهلی نو و مسکو است و به طور گسترده به عنوان ضربه ای به تلاش های رهبران غربی برای به حاشیه راندن پوتین تلقی می شود. هند روابط دیرینه ای با مسکو دارد و برای تجهیزات نظامی به شدت به کرملین وابسته است.

این کشور خرید نفت خام روسیه را با تخفیف افزایش داد و به پوتین یک راه نجات مالی و یک اتاق تنفس بزرگ داد در حالی که کشورش با تحریم های غرب مواجه است. پیش از این دیدار، دفتر مودی در بیانیه‌ای اعلام کرد که رهبر هند «همه جنبه‌های همکاری دوجانبه را با دوست خود ولادیمیر پوتین» تبادل کرده و درباره مسائل منطقه‌ای و جهانی گفت‌وگو خواهد کرد. در این بیانیه تاکید شده است که هند به دنبال ایفای نقش در ایجاد صلح و ثبات در جهان است.

تبلیغات بنری

fararu به نقل از همه در یک

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *