مجله اینترنتی همه در یک

رسانه تخصصی اینترنتی همه در یک

کدام کشور‌ها بیشترین تعداد سفارتخانه را در جهان دارند؟

۱ دقیقه خوانده شده
تبلیغات بنری

تحلیل قدرت اقتصادی یک کشور (سرانه تولید ناخالص داخلی) یا قدرت نظامی (بودجه های نظامی) آسان است، اما در مورد نفوذ دیپلماتیک چطور؟ شاخص دیپلماسی جهانی که توسط موسسه Lowy تهیه شده است، تلاشی برای اندازه گیری و مقایسه شبکه های دیپلماتیک در سراسر جهان برای درک روابط خارجی موثر بر ژئوپلیتیک است.

به گزارش روزیاتو، نمودار زیر 25 کشور دارای بیشترین تعداد سفارتخانه ها در نقاط مختلف جهان را بر اساس آخرین داده های این موسسه نشان می دهد. داده های این تصویر مربوط به نوامبر 2023 است و پیامدهای دیپلماتیک جنگ بین اسرائیل و حماس را منعکس نمی کند.

کدام کشورها بیشترین تعداد سفارتخانه را در جهان دارند؟ + نمودارها

رتبه بندی کشورها بر اساس تعداد سفارتخانه ها در سراسر جهان

چین با 173 سفارت در سرتاسر جهان پیشتاز است و پس از آن ایالات متحده با 168 سفارت در سرتاسر جهان قرار دارد.

کشورهای استعماری سابق یعنی فرانسه با 158 سفارت و انگلیس با 156 سفارت به ترتیب در رتبه های سوم و چهارم قرار دارند. ژاپن با 152 سفارت در رتبه پنجم این رتبه بندی قرار گرفت.

کدام کشورها بیشترین تعداد سفارتخانه را در جهان دارند؟ + نمودارها

کدام کشورها بیشترین تعداد سفارتخانه را در جهان دارند؟ + نمودارها

چین حضور دیپلماتیک بیشتری در آفریقا، شرق آسیا و اقیانوسیه دارد، در حالی که ایالات متحده در قاره آمریکا، اروپا و آسیای جنوبی جلوتر است که نشان دهنده روابط تجاری و اقتصادی بین دو ابرقدرت است.

از سوی دیگر، ترکیه و هند بیشترین رشد را در شبکه های دیپلماتیک خود در سال های اخیر داشته اند. جالب اینجاست که هر دو کشور آفریقا را در توسعه جدید خود در اولویت قرار دادند.

در همین حال، روسیه از زمان حمله به اوکراین در سال 2022، مجبور به بستن 14 سفارتخانه شده است که بین سال های 2017 و 2022 دو پله سقوط کرده است.

تبلیغات بنری

fararu به نقل از همه در یک

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *