مجله اینترنتی همه در یک

رسانه تخصصی اینترنتی همه در یک

۵ فیلم انیمیشن که راه تولید کارتون‌های ایرانی را باز کردند

۱ دقیقه خوانده شده

تبلیغات بنری

پس از ساخت انیمیشن «تهران 1500» به کارگردانی بهرام عظیم پور، فصل جدید تولید انیمیشن ایرانی آغاز شده است. فیلم‌های «رستم و سهراب»، «شاهزاده روم»، «فهرست مقدس» و «آخرین داستان» از جمله انیمیشن‌هایی بودند که تولید و در جشنواره‌های داخلی و بعضاً خارجی شرکت کردند. اما پنج کارتون تولید شده در سال های اخیر (از سال 1375 تاکنون) موفق ترین بوده و حتی در جشنواره های خارجی نیز به نمایش درآمد.

5 فیلم انیمیشنی که راه را برای تولید انیمیشن ایرانی هموار کردند

“لوپتو”

به گزارش همشهری آنلاین، انیمیشن «لوپتو» به کارگردانی عباس عسگری و تهیه کنندگی احسان کاوه و محمدحسین صادقی ساخته شده است. «لوپتو» در بخش رقابتی بیستمین جشنواره بین‌المللی فیلم کازان روسیه شرکت کرد و به دهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک (UKFF) راه یافت. این انیمیشن در جشنواره Siehrai در بولیوی و جشنواره احمدآباد هند نیز حضور داشت.

5 فیلم انیمیشنی که راه را برای تولید انیمیشن ایرانی هموار کردند

“پسر دلفین”

انیمیشن پسر دلفین به کارگردانی و نویسندگی محمد خیراندش و تهیه کنندگی محمد امین همدانی ساخته شده است. علیرضا طالشی خواننده این کارتون بود که در نسخه محلی فروش خوبی داشت. این انیمیشن در جشنواره فیلم شانگهای حضور داشت و به گفته سازندگان آن در روسیه پرفروش بود.

5 فیلم انیمیشنی که راه را برای تولید انیمیشن ایرانی هموار کردند

“فلشا”

انیمیشن «فلشاه» به نویسندگی و کارگردانی هادی محمدیان ساخته شده است. این کارتون با دوبله عربی و انگلیسی پرفروش ترین کارتون ایران در سال 2017 شد.نسخه عربی «فلشا» قبل از ایران در لبنان و علاوه بر لبنان در اردن، امارات و عراق نیز به نمایش درآمد. . پس از دوبله روسی، فیلم «فالشا» راهی روسیه شد و در 400 سینما به نمایش درآمد. همچنین در جشنواره فیلم انسی فرانسه و جشنواره بین المللی بازار کن به نمایش درآمد.

5 فیلم انیمیشنی که راه را برای تولید انیمیشن ایرانی هموار کردند

“بچه باهوش”

انیمیشن «کودک باهوش» اثری از گروه هنر پویا است که قبلاً به خاطر ماشین‌های انیمیشن برای فلش و شاهزاده روم شناخته شده بود. بچه زرنگ در 12 بهمن 1401 در چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد و سیمرغ بلورین بهترین فیلم انیمیشن را از هیئت داوران دریافت کرد. این فیلم در اکران عمومی توانست بیش از 60 میلیارد تومان فروش داشته باشد.

5 فیلم انیمیشنی که راه را برای تولید انیمیشن ایرانی هموار کردند

“بنیامین”

انیمیشن «بنیامین» به کارگردانی و نویسندگی محسن عنایتی ساخته شده است. این اثر توسط استودیو ندای موعود تولید شده است که اغلب آثارش با موضوعات مذهبی تولید می شوند. ساخت این انیمیشن دو سال به طول انجامید و هزینه تولید آن برای سازندگان آن بالا بود. «بنیامین» برنده جایزه بهترین انیمیشن سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان و نوجوانان اصفهان و جشنواره‌های مختلف بین‌المللی از جمله جشنواره بین‌المللی انیمیشن و کارتون سئول (CICAF 2021)، زوما در نیجریه، کوتو در تانزانیا و انیمافیلم در آذربایجان شد. . او یک شرکت داشت و بنجامین توانست برنده بهترین فیلم بلند و بهترین شخصیت انیمیشن در تانزانیا شود.

تبلیغات بنری

fararu به نقل از همه در یک

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *